По изгласувањето на уставните промени власта и двотретинското мнозинство прославува во Собвранието на Република Македонија. Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простори каде што прославуваат за поразот на националното достоинство, угнетувањето на националните чувства, промената на името, идентитетот, културата и историјата на Република Македонија.

Талат Џафери, кој исто така гласаше „ЗА“, по добро завршената работа наздрави и запали… тие уставото го сменија, па за Законот за пушење ќе се секираат…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.