Прекрасно изненадување на нашиот пункт во Драчево каде нѐ посети г-дин Христијан Мицкоски кој се вклучи во нашата акција “Нахрани 10000” и донираше храна за социјално загрозените семејства од нашата татковина. Искрено се надевам дека и сите останати политичари ќе се вклучат во оваа акција и дека ќе собереме храна за 100.000. Брате, Бог да ве благослови!!! – напиша на Фејсбук Отец Оливер Петровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.