Христов пет пати го прашува Османи дали е „за“ или „против“ прекројување на границите на Балканот, тој не одговори

Новинарот Боби Христов од ТВ Телма на синоќешниот разговор со македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи пет пати се … Продолжи со читање Христов пет пати го прашува Османи дали е „за“ или „против“ прекројување на границите на Балканот, тој не одговори