Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во посета на компанијата „Еко солар“, која работи со инсталација на фотоволтаични системи.

Малите бизниси не се задоволни од поддршката на владата.
Потребни се итни промени, ВМРО – ДПМНЕ ќе ја даде целосната поддршка за нивниот раст и развој, порача Мицкоски од Штип по посетата на „Еко солар“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.