Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во чест на великанот Блаже Конески и неговиот роденден…

“Ќе дојде време на лажни пророци
што божем во мое име
ќе ве збираат по плоштадите,
ќе креваат врева до небеси,
ќе се бувтаат во градите.
Немојте да им верувате!
Тие мислат само на себеси.
Бес ги распина внатре
душите да ви ги затре.
Тие варосани гробови!
Не да им станете робови!
Кој ќе се препознае меѓу
можниве пророци?”

Во чест на великанот и неговиот роденден…

“Ќе дојде време на лажни пророци
што божем во мое име
ќе ве збираат по…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, 19 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.