Вечерва во „Само Вистина“ на Канал 5 ќе гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Дали новиот владин кабинет ќе донесе промени во државата?

Се плаши ли опозицијата од новиот претседател на СДСМ?

Што мисли Мицкоски, ДУИ и СДСМ не ја прифатија понудата на ВМРО-ДПМНЕ, Африм Гаши да биде премиер Албанец?

Кои се црвените линии на опозицијата и како да се надмине “братската блокада“ и дали можеби „отворен Балкан“ е план „Б“ за интеграциите?

За Претседателот не постојат безбедносни ризици ако не добиеме брз датум за ЕУ, а можеме ли дома најбрзо да се свртиме кон реформите?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.