Остварив средба со граѓаните на населените места Слога, Ваташа и Сопот. Ја упропастија економијата, правда и правна држава нема, ама има мафија која ги контролира сите пори на општеството, до сите најситни делови од власта, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.