Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во 13 часот ќе одржи прес-конференција за медиуми.

Обраќањето до јавноста на Мицкоски ќе биде од пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Прес-конференцијата на Мицкоски може да ја следите на следниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.