Хеликоптер неколку минути вртел над познатиот охридски чинар во старата чаршија.Од големата врева и ветерот што го создавал , граѓаните кои се шетале во тој дел од градот биле преплашени.Не знаеле за што станува збор и во еден момент мислеле дека леталото ќе се урне.

Беше предизвикана и помала материјална штета на локалните дукани и паднати церади и шатори.

Хеликоптери идат, зајко иде-извика еден од граѓаните

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.