Моќта на потпретседателот на влададата Артан Груби му ја има дадено Заев. Тој поседува бомби за сите функционери на ДУИ“.

Ова денеска во Студио 10 на ТВ24 го изјави Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.