По сè изгледа Заев, не случајно, на Гаши му го дава директорот на МЕПСО, затоа што само тој прв ја кажа вистината за драматичната состојбата во производството на електричната енергија во Македонија, која директорот на ЕСМ и министерот и натаму се обидуваат да ја сокријат.
Срам за Заев и за Гаши, ако оваа понуда ја прифати, напиша на Фејсбук, Џевдет Хајредини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.