Поранешниот министер Џевдет Хајредини ги коментира зборовите на Владо Бучковски дека Заев е најдобриот претседател на СДСМ.

Само со Заев е можно со правосилна пресуда да бидеш осуден и не само да не лежиш во затвор, туку да бидеш и специјален претставник на Владата.
И, заедно со тие од ДУИ, од ТЕЛЕКОМ да земеш по 2,5 милиони долари мито и никој да не те гони.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.