Политичкиот аналитичар и поранешен министер, Џевдет Хајредини, ја коментира судската одлука на Зоран Милевски Кичеец кој доби казна под законски предвидениот минимум за такво дело, за што јавно реагираа и од Антикорупциската комисија.

ДКСК јавно ја изразува својата сериозна загриженост и ги повикува надлежните органи, а тоа се Советот на јавни обвинители и Судскиот совет да постапат во рамките на своите надлежности и да преземат соодветни мерки откако Кичеец доби казна под законскиот минимум.

 

П.С.
Откако Маричиќ го прочисти судството – коментира Хајредини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.