Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го цитира текстот на Дојче веле во кој се наведува дека целосната надлежност за контролната и оперативната фаза на тетовската модуларна болница била на општина Тетово, директорот на болницата и комуналните инспектори.

Веќе неколку дена СДСМ и ДУИ преку блиски медиуми си ја префрлаат топката чија била одговорноста за тетовската трагедија, во која живи изгореа 14 луѓе.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.