Наместо министерот Бектеши и директорот Ковачевски, да бидат веднаш разрешени од функциите, поради тоа што се обидуваат да ја сокријат состојбата во електростопанството, Заев се договара со Гаши да се смени директорот на МЕПСО, Куштрим Рамадани, зашто прв ја кажа вистината за драматичната состојба во која се наоѓа ЕСМ, напиша на Фејсбук, Џевдет Хајредини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.