Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ за ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните прислушувања од ДБК, анализира пораншениот министер и политички аналитичар Џевдет Хајредини.

Според него, тоа и е причината што Ахмети го „разубедува“ тој да не дава оставка.

Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ на ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните прислушувања од ДБК. Затоа Али толку многу се плаши од неговата оставка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.