Честит 11 Октомври- денот на почетокот на народно ослободителната и антифашистичка борба на Македонија во кој животот го положија околу 25 илјади главно млади наши предци за да се ослободи Македонија од фашизмот и окупаторите и да ја добие толку очекуваната и посакувана слобода и државност за која и генерации пред нив исто така ги положија своите животи. На сите нив им должиме многу, напиша на својот фејсбук профил Никола Груевски.

 

Да не се забораваат и вечно да ги славиме жртвите за слободата на сите нас и хероите на Македонија. Со име, презиме и дело. Со чест и почит!

Славењето на хероите создава нови херои!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.