Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски со циничен статус на Фејсбук ја прокоментира одлуката на Апелација за ослободителна пресуда за случајот ,,Поткуп” каде сегашниот премиер Заев, а тогашен опозиционер во видео снимка бара по едно евро за Вицето, едно за црквата и едно за земјиштето.

Каква храбра и неочекувана одлука! Честитки за апелација! Е ова е реформирано судство. Само напред!, напиша Груевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.