Првиот заменик претседател на Владата Артан Груби денеска ќе престојува во посетa на Косово.

Како што соопштија од кабинетот на вицепремиерот, Груби во Приштина.ќе има работен состанок со заменик-претседателката на Владата на Република Косово, Албулена Балај-Халимај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.