Го видовме хоророт предизвикан од пожарот во модуларната болница во оваа тешка катастрофа. Владата вечерва во Тетово одржува состанок на кризниот персонал и утре ќе одржиме итен состанок во Скопје, напиша на својот Фејсбук профил, Артан Груби.

„Полицијата, обвинителството, пожарникарите, лекарите и сите останати се на должност.

На семејствата на жртвите им изразувам најдлабоко сочувство.

Дополнителни и официјални информации ќе бидат дадени по првичната истрага која е во тек“ – напиша Груби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.