Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска упати честитка до верниците од исламска вероисповед по повод Курбан Бајрам.

Почитувани верници, со моите најсрдечни желби за здравје, просперитет и просперитет во вашите семејства, ви посакувам среќен Бајрам. Патот до среќата лежи во освежувањето на душата во духот на мирот, солидарноста и почитта еден кон друг, доблестите над тежината на која нè учи овој празник, напиша Груби во честитката, која е објавена на неговиот фејсбук профил.

Нека ни биде секојдневна намера да практикуваме добри дела, порача Груби, и да се потрудиме да станеме причина за меѓусебна среќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.