Артан Груби, првиот вицепремиер, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе Алтернатива кога ќе влезе во мнозинство, Груби одговори дека хипотетички или нехипотетички, што ќе каже Али Ахмети, тоа ќе го направи.

Според Груби, парламентарното мнозинство освен Алтернатива ќе се прошири со 1-2 пратеници Албанци без да спомне имиња за кои станува збор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.