Груби коментирајќи ја постапката на Реџепи рече дека во собранието има две линии, една кон запад и друга којашто нѐ носела кон изолација.

Запрашан за обвинувањата од лидерот на Движењето Беса, дека власта му се заканувала на пратеникот Реџепи, Груби вели дека тоа се невистини.

Не е точно, Кастриот отсекогаш бил ориентиран кон ЕУ и НАТО. Неговото срце спие во Вашингтон и Брисел“, рече Груби.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.