Првиот вицепремиер  и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, министерот за транспорт и врски, Благој Бочкварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми ќе извршат увид на работите на патниот правец Скопје – Блаце.

Ова ќе биде прво појавување во јавност на Груби кој се нема појавено од одложувањето на пописот.Груби имаше само една објава заедно со црногорскиот политичар од албанско потекло Дритан Абазовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.