Косите црти во новите државјанства се поводот за новиот статус на претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева. Таа напиша:

Ме сретнуваат луѓе кои загрижено прашуваат: “е како сега ќе се вратат работите? Ќе останеме //////?“. Многу лесно. Договорот е без правен основ. Фабричката грешка му е вградена уште во ОН кои ќе мораат да си ја поправат, да не зборувам за насилието кај нас. Референдумот ни е огромен капитал плус. Значи договорот СЕ КИНЕ и се фрла во Вардар. Независно во какви сојузи е или не е Македонија. И не се преговара повеќе никогаш за нашето име со Грција. Никој не смее да ни го одземе универзалното право на самоопределување како народ. Нека повелат и нека тужат кај МСП. Ќе изгубат!

Ме сретнуваат луѓе кои загрижено прашуваат: “е како сега ќе се вратат работите? Ќе останеме //////?“.Многу лесно….

Gepostet von Solza Grceva am Dienstag, 6. August 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.