Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО. Тоа мора да се укине вака како што беше дизајнирано како политички суд. Плус апашаана и непотизам. Не избрукаа до даска. Уште па ќе им бараат место во правосудниот систем. Место, Идризово.
Потребно ни е нормално и независно ЈО! – напиша на својот фејсбук профил поранешната пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија, Солза Грчева

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.