Еве како добри луѓе го пренесувале денес болниот, со молби и лелеци на мајка му. Ова не се гледа од хеликоптерот на Венко – коментира Солза Грчева.

Денешната објава на Павле Зафиров како сите институции, од Пожарнатa, преку полицијатa, oпштината и Центарот за кризи, се прогласувале за ненадлежни во случајот кога требало да биде спасен сточар завеан во едно од најоддалечените планински места во Кратовската општина предизвика низа реакции и негодувања во јавноста.

Еве како добри луѓе го пренесувале денес болниот, со молби и лелеци на мајка му. Ова не се гледа од хеликоптерот на Венко

Posted by Solza Grceva on Sunday, 4 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.