Овие се обидуваат да не направат сите малоумни. Како може Специјален Јавен Обвинител да изгуби телефон, а да не пријави веднаш? Секакви доверливи разговори и пораки значи можат да дојдат до секого. А пак ова со девојката на синот и, е капак на се. Државата вакви ја водат? Правдата во нивни раце е? Ма ова е неподносливо. Премиер зборува со комичари и диктира телефон на висок странски политичар. Не е смешно, страшно е.
Па ова е сè за Алкатраз! – револтирано ги коментира актуелните случувања поранешната пратеничка Солза Грчева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.