СДСМ вечерва одржува граѓанска трибина пред Офицерскиот дом во Битола. На трибината говорник е претседателот на СДСМ Зоран Заев, како и кандидатот за градоначалник на Битола, Христо Кондовски. Трибината е со наслов „Обединети до победа за Битола“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.