Не ти е срам да се сликаш и да објавуваш или мислиш дека вака ќе покачиш рејтинг. Погрешно те советуваат, колку повеќе објавуваш или се појавуваш на пресови, толку повеќе ги иритираш луѓето – коментираат луѓе под објавите на министерот за здравство Венко Филипче.

Се чини револтот кај народот е голем. Се очекуваше неоптпвиклива оставка од морални причини, откако во модуларната болница во Тетово живи изгореа 14 лица, но наместо тоа тој поднесе оставка само за пред народ. Понуди оставка, која премиерот Зоран Заев не ја прифаќа сѐ уште, а прашање е дали воопшто ќе ја прифати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.