Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот повторно излегоа на улица. Излегоа на улица затоа што, како што велат Заев повторно излажа дека не преговарал за името, идентитетот, јазикот, историјата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.