Граѓаните на Струмица, Радовиш и Гевгелија, како и соседните општини од југоистокот на државата масовно се потпишуваат против фалсификат попис.

Денеска официјално почна иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на граѓански потписи против насилниот попис кој го турка Заев.

Заев сака да спроведе политичка, наместо статистичка операција и да злоупотреби процес како пописот за политичка игра.

Граѓаните во масовни бројки покажаа дека се против импровизациите на Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.