Денеска сме во Св.Николе заедно со градоначалникот Дејан Владев дел од советниците од совет на Општина, претседателите на УЗ како и граѓанини од Св Николе, да поразговараме со сите заинтересирани за процесите кој следуваат, напиша координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски.
Отворени општини за креирање на буџет и управување со локалните процеси.
Граѓаните имаат можност да предлагаат идеи, проекти, да даваат мислења, а се со една цел, подобрување на условите за секојдневен живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.