Голем број граѓани денеска излегоа на улиците во Скопје. Заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изразија незадоволство кон политиките кои ги води Владата на Заев.

Мицкоски ги повика заедно со него да се спротистават како што вели тој на црнилата кои надвиснале над Македонија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.