Граѓаните ќе добијат нови регистарски таблици со ознака NMK, а пасошите печат со новото име

Македонија 12.02.2019 / 20:50


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести