Имавме фер и демократски избори, постигнат е цензусот и ќе добиеме претседател, истакна веднаш по завршувањето на гласањето шеф на изборниот штаб на Пендаровски, Александар Кирацоски.

Тој нагласи дека граѓаните биле одговорни и го искористиле своето избирачко право и го избраа петиот претседател.

Според него Пендаровски е во водство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.