Анкетата на ИПОС покажа дека државата се движи во погрешна насока. Тоа го милслат 57 проценти од испитаниците.

Граѓаните се и за  предвремени парламентарни избори? За се изјасниле 44.2% а Против 38.8%. Одбива да одговори 11.4%.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.