Погребот на градоначалникот на Општина Охрид Јован Стојансоки, кој почина ненадејно утрово од инфаркт, ќе се одржи во понеделник.

Посмртните останки на градоначалникот на Општина Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски ќе бидат изложени во капелата на градските гробишта во Охрид на 17.12.2017 година, понеделник, од 12 до 14 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.