Градоначалникот на Росоман Бранко Јанев е позитивен на  ковид-19.

Тој информацијата ја објави на својот „Фејсбук“ профил.

Упати порака сите да се чуваат од вирусот и да останат здрави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.