Сакам да Ве известам дека и покрај почитувањето на мерките за заштита од вирусот Ковид 19 направив тест и тестот испадна позитивен. Јас сум во добра состојба и ќе останам во домашна изолација“, соопшти градоначалникот на Маврово и Ростуше, Медат Куртовски.

Се надевам дека не сум придонесол за понатамошно ширење на оваа зараза. Упатувам апел за почитување на мерките за заштита, дополнува Куртовски во објавата на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.