Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски е позитивен на коронавирус, а од вчера тој е префрлен во Инфективната клиника во Скопје, пренесе Фокус.

Христоски, првите симптоми ги почувствувал во неделата вечерта, а веќе во понеделникот добил позитивен тест на коронавирусот.

Како што велат од општината, тој е во стабилна состојба и се чувствува добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.