Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев рече дека противпожарната единица успеала да го стави пожарот под контрола.

Две куќи се изгорени, но за среќа се успеа да се спречи ширењето кон централното градско подрачје, рече градоначалникот Илијев, кој додаде дека од сите околни општини и од градот Скопје пристигнала помош.

Им порачана граѓаните на Кочани да бидат спокојни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.