Градоначалникот на Дојран Анго Ангов се обидел да купува гласови за СДСМ, по што луѓето врз кои се обидел да влијае го пријавиле во полиција.

Од МВР за настанот велат дека врз основа на лице кое посочило инволвираност на градоначалникот, тој бил викнат на разговор во полициска станица за случај поврзан со изборен поткуп. Истиот не е приведен.

МВР во текот на утрешниот ден ќе работи на целосно расчитување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.