Градоначалникот на една општина во ИЕ 3 денеска активно агитира во ромското маало во градот. Оди од куќа на куќа и го прекршува изборниот молк. Фотографиите со кои располага „Репубика“, а се доказ дека градоначалникот денеска е активен на терен ќе ги објавиме по 21 часот, кога ќе бидат затворени гласачките места.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.