Граѓаните најпрво треба да ми веруваат затоа што доаѓам како кандидат за градоначалник од политичката партија СДСМ, на чие чело е нашиот лидер Зоран Заев, изјави градоначалничката на Битола, Наташа Петровска.

Заев вети низа проекти и докажа дека може да се реализираат и покрај сите кочници што му беа правени, изјави Петровска.

Видеото во кое Петровска упатува на најсилниот аргумент поради кој граѓаните треба да и веруваат е позјамено од Фејсбук страницата „Налет да се сторите“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.