Силно невреме попладнево ги зафати тетовските села Лешок, Слатино и Театарце. Невремето проследено со силен дожд и град предизвика големи штети врз градините и овоштарниците во селата. Жителите сведочат за интензивно невреме во траење од повеќе од половина час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.