Реки од народ синоќа можеа да се видат низ улиците на Скопје, граѓаните револтирано бараа правда во својата држава, а не „Луј Витон“ судство. Пароли со „Заев е виновен“, Готово е! „Сум се договорил со Јово“ беше само дел од сликата која го покажа големото незадоволство на македонскиот народ кој се спротиставува на кршењето на Уставот и законите во родната земја и бара еднаква правда за сите, а не селективна. Над 20.000 граѓани му покажаа на Заев на кого му веруваат, поддршката кон ВМРО-ДПМНЕ расте, Македонија бара обнова, граѓаните гласно кажаа НЕ за мафијата на власт и лажните политики на СДСМ.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.