Веќе неколку дена активни се пожари на повеќе локации во земјава. Гори во близина на Очната болница во скопската општина Ѓорче Петров, во близина на Делчево, а од денеска и во пехчевско.

МMС објави дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на Прилеп.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.