Во март и април пошто така им одговараше пред претседателски тврдеа дека пожарите биле политички тероризам.
Поминаа избори и ги заболе таквото, изгоре кај Велес шума и ги заболе таквото, еве денес гори цела Македонија и ги заболе таквото.
Изгледа дека таквото е на прав пат- напиша на својот Фејсбук Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.