Вчера попладне во Кавадарци и околината имаше големо време, со пороен дожд и грмежи.

За кусо време, улиците на градот се претворија во поројни реки кои носат камења, дрва и секаков отпад. На повеќе улици и локални патни правци имаше одрони кои го отежнуваа сообраќајот, а општинските служби се ангажирани на чистењето.

На социјалните мрежи се појавија снимки кои ги покажуваат последиците од силното невреме:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.